Perdangų betonavimas

Medžiagos, naudojamos betonavimui, turi atitikti privalomųjų normų reikalavimus; be to, turi būti naudojama tokia akmens skalda, kurios dalelių skersmuo ne daugiau kaip 10 mm.

Betonas turi būti plastiškos konsistencijos, kad galima būtų užpildyti visas erdves (ertmes) tarp perdangos sijų ir tuščiavidurių blokelių. Perdangą galima pradėti betonuoti po to, kai jau sudėtos sijos ir tuščiaviduriai blokeliai, sumontuota vainikų armatūra ir patikrinta, ar taisyklingai atlikti ankstesni veiksmai.

DĖMESIO!  Perdangoje TERIVA LIGHT (su polistireninio putplasčio blokeliais) prieš betonuojant, per visą perdangos plotą, pakėlę nuo blokelių 1 cm, įrengiame armatūrinį tinklą 150*150 mm, Ø4. Taip pat tinklas reikalingas norint pasiekti atsparumą ugniai REI 120 (visų tipų perdangose).

Prieš pradedant betonavimą nuo perdangos reikia pašalinti visokius nešvarumus, o visus elementus (tuščiavidurius keramzitbetonio/betoninius blokelius ir sijas) gausiai palaistyti vandeniu. Perdangos turi būti betonuojamos judant pakopomis, kryptis statmena sijoms. Betonavimo metu ypatingas dėmesys turi būti skiriamas tam, kad betono mišinys kruopščiai užpildytų visas erdves, betonas taisyklingai sustingtų ir būtų pasirūpinta reikiama oro temperatūra, pirmiausia tuo metų laiku, kai būna aukštesnė arba žemesnė temperatūra. Betoną reikia laikyti nuolatos drėkinamą mažiausiai 7 dienas.

Betono masė vienu metu turi būti dedama į ertmes, briaunas, plokštes (antbetonj) ir vainikus, kuriuos reikia betonuoti kartu su perdanga.

Betono klasė turi atitikti projektinę dokumentaciją ir būti ne žemesnė kaip C20/25. Jeigu betonas ant perdangos tiekiamas tokiu būdu, kuris apkrauna konstrukciją, tai horizontaliai ant perdangos betonas gali būti transportuojamas karučiais, didžiausia jų talpa 0,075 m3, taikant švytuoklės sistemą ir vežant nejudamomis pakylomis, įrengtomis statmenai perdangų sijoms. Pakylos turi būti sukaltos iš lentų, jų storis mažiausiai 3,8 cm, plotis ne mažiau kaip 20 cm. Pakylos ant šoninių kraštų turi būti apkaltos lentelėmis, kad vežimėlis nuo pakylos nenuriedėtų (11 pieš).

Perdangos betonavimas

 

11 pieš. Perdangos betonavimas nuo įrengtų plokščių, padėtų statmenai perdangos sijoms.

 

Perdangos betonavimasPerdangos betonavimas

  

    

Jeigu betonas ant perdangos tiekiamas su rezervuarais arba pumpuojamas betono pompa, jį reikia tolygiai paskirstyti per visą paviršių ir pasirūpinti, kad betonas netekėtų iš didesnio aukščio arba nesikauptų vienoje vietoje. Betono masė, krintanti iš didelio aukščio, sukelia dinaminę apkrovą, kuri gali pažeisti tuščiavidurius blokelius.

Taip pat reikia turėti omenyje, kad betono masė, tiekiama su pompa, neturi būti iškraunama staigiai ir vienoje vietoje (ypač per vidurį tarp nuolatinių ramsčių), nes tai sukeltų didelę taškinę konstrukcijos apkrovą ir dėl to montažiniai ramsčiai išlinktų arba net sulūžtų.